M3 naturals retainer cleaner v akci

Čištění rovnátek Invisalign. Jak jsem to dělal já?

Jaká byla moje každodenní čistící rutina?

Na rovinu, o formičky je třeba se starat. Asi mi dáte za pravdu, že byste nechtěli několik dní nosit rovnátka Invisalign, která by nebyla průhledně čistá, ale například zbarvená od kávy nebo jiného nápoje. Určitě by vám nelichotila. Navíc každý na první pohled uvidí, že je máte na sobě. Jak jsem se tedy o ně staral, aby mně vydržela minimálně týden hezky čistá?

Ráno

Prakticky hned po tom, co jsem vylezl z postele, jsem do sklenice napustil vodu a nechal rozpustit tabletu, která připravila čistící roztok. Používal jsem tablety od M3 Naturals, které můžete vidět níže. Jakmile byl roztok během pár desítek vteřin připraven, rovnátka jsem do něj umístil na cca 15 minut a během této doby se nasnídal.

M3 naturals retainer cleaner v akci

Následně po snídani jsem si vyčistil zuby, rovnátka z roztoku vytáhl a pod tekoucí vodou přejel ještě kartáčkem bez pasty. Je to lepší a vy poté necítíte chuť čistícího roztoku.

Během dne

Vždy po jídle, pokud byla možnost, jsem je před vložením opláchl vodou a nasadil. Pochopitelně jsem si předtím vyčistil zuby.

 

cisteni-invisalign

Večer

Po večeři jsem si opět vyčistil zuby a následně vyčistil i rovnátka. Večer jsem je čistil vždy kartáčkem s pastou ze všech stran, opláchl a nasadil zpět do pusy.

Čištění zubů

Ano, zuby byste si měli čistit po každém jídle nebo pití čehokoliv, kromě čisté vody. Nicméně přiznávám, že byly situace, kdy jsem si zuby po jídle nebo pití nevyčistil, případně jen vypláchl vodou, zejména párkrát, když jsem věděl, že jdu rovnou domů a budu moct tak učinit doma.

Na závěr zmíním, že vás rovnátka Invisalign nijak v čištění zubů neomezují, a to ani v případě, že máte na zubech nalepené attachementy.

Tímto se mi je dařilo držet velmi čisté a krásně průhledné.

Napsat komentář