Co všechno je třeba si pořídit před zahájením léčby rovnátky Invisalign?

Co je potřeba si pořídit před zahájením léčby?

V sekci Každodenní život s Invisalign  vám popisuji, jak jsem s rovnátky Invisalign fungoval a co jejich nošení obnáší. Níže jsem vám vypsal vše, co je nutné si dokoupit a mít připravené před zahájením léčby, viz. také obrázek níže*.

  • Taštička – menší hygienická taštička, ve které budete nosit vše, co potřebujete.
  • Skládací kartáček + menší pasta – skvěle se vejde do taštičky a vy si tak můžete umýt zuby kdykoliv a kdekoliv, když bude potřeba. Více se dozvíte zde.
  • Ústní voda Listerine – vhodné, pokud někdy po vyndání rovnátek cítíte v puse jakousi pachuť a nebo po jídle, když jste mimo domov a nemáte zrovna čas nebo podmínky na to, abyste si vyčistili zuby

rovnatka-invisalign

  • Dezinfekční gel Dettol – ne vždy bude k dispozici tekoucí voda na opláchnutí rukou před vyndáním rovnátek z pusy a nebo se vám za tekoucí vodou nebude chtít. V těchto případech jsem si ruce vydezinfikoval gelem Dettol
  • Čistící krystaly/tablety – jedná se o tabletky, které necháte rozpustit ve vodě a následně do roztoku umístíte rovnátka. Ty se během 15 minut perfektně vydezinfikují a zbaví se tak všech možných bakterií, atd. O tom, jak jsem s čistícími krystaly fungoval já si přečtěte zde.

* Na obrázku také vidíte černé pouzdro, do kterého rovnátka umístíte po dobu, po kterou nejsou v puse. To ale dostanete na začátku léčby od Světa rovnátek. Není ho tedy třeba pořizovat předem. Viz. část Co všechno obsahuje uvítací taštička?

Co všechno je třeba si pořídit před zahájením léčby rovnátky Invisalign?

Čistící krystaly od M3 Naturals na čištění formiček Invisalign