Pomůžou vám rovnátka Invisalign zhubnout?

Jídlo a pití + pomohla mi rovnátka Invisalign zhubnout?

Jak asi tušíte, jíst s nasazenými rovnátky Invisalign není nejlepší nápad. Zkrátka s nimi nemůžete dobře kousat a není to příjemné. (Ano, omylem jsem to zkusil 😊).

Jak je to tedy s jídlem a pitím?

Pokud jste doma, není příliš co řešit. Vždy, když potřebujete, si rovnátka můžete v klidu sundat, odložit a následně vyčistit zuby. Vše máte po ruce a nic extra k tomu nepotřebujete.

Jak je to ale, když někam vyrazíte? Třeba na návštěvu nebo do restaurace? Zde se nám to již trochu komplikuje. Již víte, že je třeba se o rovnátka starat a čistit si zuby po každém jídle, zároveň je důležité je mít v ústech, co nejvíce to lze.

V restauracích jsem to dělal následovně. Vždy, když donesli jídlo nebo těsně předtím, jsem si odskočil se svojí taštičkou (viz. výše) na toaletu, kde jsem si omyl ruce, rovnátka vyndal, uložil do pouzdra a vrátil se ke stolu. Následně jsem se najedl, dopil třeba pivo a snažil se vejít do jedné hodiny. Poté jsem si odskočil zpět na toaletu, vyčistil si zuby, opláchl rovnátka a nasadil. Podobně jsem to praktikoval i při návštěvách.

Při několika příležitostech jsem rovnátka neměl v puse několik hodin. Zkrátka se nedalo nic dělat a bylo to lepší řešení než je mít s sebou nebo na sobě. Jedná se třeba o návštěvu klubu, a nebo delší popíjení s přáteli 😊.

Doporučuji skutečně Invisalign výbavu nezapomenut, když někam jdete. Pokud zapomenete, tak jsem rovnátka položil na ubrousek a následně umístil zpět do úst, akorát bez vyčistění zubů. A musím říct, že to není úplně příjemné.

rovnatka-invisalign

Pomohla mi rovnátka Invisalign zhubnout?

Často se říká, že při nošení Invisalign rovnátek výrazně omezíte pojídání čehokoliv v průběhu dne. Jistě to znáte, jedná se o různé drobnosti, kde tu a tam něco vidíte na stole, nebo si zajdete do lednice, a nebo třeba ve stánku na ulici.

Pravdou je, že vás rovnátka od těchto neplánovaných konzumací odradí, protože je to zkrátka až moc práce a námahy – představa, že chcete sníst malou sušenku a musíte si omýt ruce, vyndat rovnátka a následně si vyčistit zuby a opláchnout formičky, je trochu moc. Tak jak to tedy je?

Upřímně to u mě moc nefungovalo. Tedy fungovalo to, že jsem si rovnátka nesundával milionkrát denně, nicméně to, co jsem chtěl, jsem si stejně dopřál. Jak to? Jednoduše. To, co bych normálně snědl, jsem si „šetřil“ k nejbližšímu „oficiálnímu“ jídlu, např. k večeři jsem si dal i tu sušenku, kterou bych si normálně dal navečer a nebo cokoliv dalšího, co jsem nemohl dříve.

Jaký je tedy závěr? Jako se vším, je to o vaší vůli. Nečekejte, že čistě jen díky rovnátkům Invisalign zhubnete. Dokáží vám do určité míry pomoct v tom, že vám pojídání kdečeho minimálně znesnadní, nicméně to, zda-li si nakonec dopřejete nebo ne, bude vždy záviset jen a pouze na vás.

Jak vás rovnátka Invisalign omezí v běžném životě?

Výše jste si mohli přečíst, jak vás rovnátka Invisalign mohou omezovat v běžném životě. Na zmíněné věci výše se dá bez problému zvyknout. Zkrátka nic v životě není zadarmo a toto je zcela snesitelné a vydržitelné. Koneckonců, co byste pro hezčí úsměv neudělali, že?

Někteří lidé mohou, zejména ze začátku, šišlat. To nebyl můj případ, ale je to možné, vždy záleží na vadě, kterou máte. Nicméně o prvních dnech léčby se více dozvíte zde.