Na co se připravit v prvních dnech nošení rovnátek Invisalign?

Na co se připravit v prvních dnech nošení?

Níže zmiňuji pár bodů, na které se připravit v prvních dnech nošení rovnátek Invisalign:

  • Vyndávání rovnátek – Není se čeho obávat. Na klinice vám ukáží, jak rovnátka vyndávat a budete mít i možnost sami si to na místě vyzkoušet. Rovnátka se vyndávají vždy odzadu. Mně osobně dělalo na začátku problém horní patro, jelikož jsem to měl dost těsné v přední část. Bál jsem se, abych to nezlomil, nicméně po pár dnech to bylo již v pořádku.
  • Bolest zubů – Připravte se na to, že vás budou v prvních dnech bolet zuby. Je to proto, že na rovnátka nejsou zvyklé a doposud se s nimi nic nedělo. Důležité je, že bolest po pár dnech z větší míry ustane a vy prakticky nebudete vědět, že rovnátka máte v puse. Určité pnutí nebo lehkou bolest můžete cítit pár hodin po každém nasazení nových formiček.

rovnatka-invisalign

  • Střed pozornosti – Nevím, proč, ale měl jsem pocit, že se na mě najednou každý dívá, na moje zuby a nechtěl jsem moc mluvit, natož se smát. Nicméně jakmile se po pár dnech zvyknete, rovnátka již nebudete ani vnímat.
  • Problémy s mluvením – Některým lidem můžou rovnátka v prvních dnech dělat trochu problémy s mluvením než si na ně zvyknou. Já osobně jsem s tím problém neměl a mluvil jsem v pohodě.

V zásadě se jedná o věci, které můžete pocítit na začátku léčby, nicméně jakmile si na rovnátka Invisalign zvyknete, již je nebudete vnímat.